Vinogradari – prodaja grožđa !

poljosav

Prema važečim propisima vinogradari koji prodaju grožđe dužni su se prije berbe grožđa odnosno prodaje, javiti u regionalni ured Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju.

Agencija će im na njihov zahtjev izdati tkz. Prateće dokumente. Vinogradar zadužuje onoliko pratećih dokumenata koliko procjeni da će imati kupaca. Svakom kupcu grožđa, vinogradar ispisuje prateći dokument u 3 primjerka: jedan primjerak daje kupcu, drugi zadržava, a treći vraća u Agenciju za plaćanja.

Prateći dokumenti su označeni referentnim brojevima i koliko dokumenata vinogradar zaduži toliko će ih morati i vratiti.

Prateće dokumente u Agenciji može zatražiti isključivo nositelj OPG – a ili njegov opunomoćenik koji mora imati ovjerenu punomoć kod javnog bilježnika.

Prateće dokumente Agencija ne naplaćuje.

Naša regionalna Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju nalazi se u Zagrebu na adresi Ulica Grada Vukovara 70, telefon:

6431-281 ili 6446-299.

Obrazac punomoći i sve dodatne informacije možete dobiti u uredima Savjetodavne službe.